Měkké a trakční techniky

Proč používám ve své práci právě tyto techniky?

Protože při správném provedení se jedná o jemnou, ke kloubům a svalům šetrnou techniku, kterou můžeme použít prakticky u každého a je absolutně nebolestivá.

 

Čím je tato technika pro klienta prospěšná?

Můžeme jí použít pro zmenšení nebo odstranění svalových spazmů, k nespecifické mobilizaci jak páteře, tak i končetinových kloubů a k odstranění bolestivých svalových úponů. Touto technikou zvětšujeme rozsah pohybu, který byl omezen převážně důsledkem svalových spazmů.

Často se stává, že ve fázi pasivního protažení se odstraní i lehká blokáda a je slyšitelný i zvukový fenomén-lupnutí.

 

Nepřímo bolestivost způsobuje porucha kloubů, porucha vnitřních orgánů, jako důsledek psychických a emočních vlivů. Bolestivost se může navenek projevovat jak bolestí různé intenzity, tak zvýšenou teplotou v místě poškození, nekoordinací svalů, závratěmi, chladnými končetinami, kde došlo k poškození. Tyto potíže se můžou objevit zcela nečekaně pouhým prochlazením, nebo  jednostrannou zátěží (např. na krku, zádech, šlachách apod.).

 

Vybrané trakční techniky se provádějí dle potřeby a nebo na přání klienta jako náhrada či součást klasické masáže (např. krku, dolních končetin, ramenních kloubů).