Manuální lymfodrenáž

 

Manuální lymfodrenáž zbavuje tělo odpadových a toxických látek a není nijak omezena věkem. Lymfatický systém je, bohužel, stále ještě nedostatečně doceňován. Je to v podstatě jediný systém, který z těla vylučuje veškeré škodlivé látky. Nejde jen o škodliviny vyplývající z běžné funkce našeho organismu, ale i ty, které do něj vnikají z vnějšího prostředí vzduchem, potravinami nebo užíváním léků. Nedostačující lymfatický systém má rozhodující podíl vlastně na všech nemocech dnešní doby, počínaje nemocemi z nachlazení a konče nádorovými onemocněními všeho druhu. Vliv nedostatečné funkce lymfatického systému je vidět téměř na každé funkci organismu dnešního člověka.
Obyčejně to bývá nejprve „obyčejná únava nohou“ a pak celého těla, otékání kotníků hlavně večer a po velké námaze, později otoky v břiše (často přisuzované otylosti), otoky očních víček, dýchací potíže bez zřejmé vnější příčiny (hlavně při větší námaze), vznik nádorů (otoků) lymfatických uzlin. atd. Těmto příznakům se obyčejně nepřikládá patřičná důležitost nebo jsou léčeny jako něco zcela jiného. Při léčbě nádorových onemocnění a to jakýchkoliv, musí tělo zlikvidovat a vyloučit spoustu škodlivin. To velmi často lymfatický systém a pak hlavně ledviny vůbec nezvládnou. Takže tato „voda“ (lymfa),  jak se jí s oblibou říká, se stává rozhodujícím činitelem bytí a nebytí. Proto je třeba lymfatickému systému věnovat maximální pozornost od začátku jakýchkoliv potíží. Se stupňujícími se potížemi je vždy nutné odmasírovat zóny lymfatického systému a ostatní příslušné orgánové zóny. Postarat se o dostatečné množství zinku a úpravy výživy. To je jediná skutečná prevence proti rakovině, a proto je lymfatickému systému věnována taková pozornost.
 

Lymfatický systém se rozprostírá po celém těle, a proto jej také můžeme po celém těle ovlivňovat.
Manuální lymfodrenáž se doporučuje: po všech operacích (kromě zhoubných nádorů), mozkových příhodách, neurologických obtížích, zlomeninách a následných otocích, po zánětech žil dolních končetin, kožní nemoci včetně akné, často se opakující onemocnění horních cest dýchacích a snížené imunitě, chronické únavy, ledvinových a jaterních potížích, parazitárních onemocněních, při neplodnosti a po ukončení kojení, při zhoršení psychického stavu (depresi, trvale zvýšené psychické zátěži), po infekčních onemocněních apod.
 

UPOZORNĚNÍ:  Kvalita lymfatické masáže je velice ovlivňována místem masáže, ale i způsobem jejího provádění. Neodborně provedená manuální lymfodrenáž může zdraví i poškodit, a proto je důležité svěřit se do rukou odborně akreditovaného maséra.

 

Více informací o lymfatickém systému a imunitě zde.